Mama i tata Pierwsze kroki Rośniemy zdrowo

Wakacyjne kursy pływania dla niemowlaków wystartowały!

Wakacje wakacjami, ale od wody wolnego się nie bierze 🙂 Ruszyły nasze wakacyjne kursy pływania dla niemowlaków. Pływamy z nimi raz w tygodniu, a z niektórymi miłośnikami kąpieli nawet TRZY RAZY W TYGODNIU!!! Pływają z nami dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z basem, takie, które już z nami pływały i takie, które już gdzieś pływały ale teraz trafiły do nas 🙂

Dlaczego pływamy z niemowlakami w wakacje, kiedy wszyscy wyjeżdżają i mają przerwy urlopowe? Otóż małe dzieci nie mają wakacji, nie chodzą do szkoły, czy pracy, od której trzeba trochę odpocząć. One uczą się przez cały czas, codziennie i bez przerwy (chyba że śpią ;P ) i chłoną jak gąbka wszystko czego doświadczają. I same decydują kiedy trzeba zrobić sobie przerwę (wtedy zasypiają).

wakacyjny kurs pływania dla niemowlaków

wakacyjny kurs pływania dla niemowlaków

 

 

 

 

 

 

 

Dlatego żeby nie wstrzymać ich w zdobywaniu nowych umiejętności, pływamy również w wakacje. W pływaniu, tak jak we wszystkim, czego się uczymy, istotna jest regularność. Jeśli przerywamy ćwiczenia, zatrzymujemy się i zapominamy. Wtedy po wakacjach zdarza się że musimy przypomnieć sobie wszystko od początku, a na to potrzeba znowu czasu. Czy jeśli dziecko zacznie chodzić lub mówić, to robi sobie od tego wolne? Nie, powtarza i doskonali te ważne umiejętności aż je opanuje. Tak samo jest z pływaniem. Jeśli robimy przerwy, to blokujemy możliwość doskonalenie tego co umiemy i uczenia się kolejnych umiejętności.

Dlatego PŁYWAMY W WAKACJE. Te dzieci i ich rodzice którzy mogą, kontynuują kursy. Ci rodzice, którzy ze swoimi dziećmi urlopują, dostali wskazówki jak bawić się z dziećmi na wakacjach i jak je kąpać żeby nie zapomniały tego czego się nauczyły.

wakacyjny kurs pływania dla niemowlaków

wakacyjny kurs pływania dla niemowlaków

 

 

 

 

 

 

 

Zdarzają się też w życiu sytuacje losowe, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć i nie mamy na nie wpływu… wtedy trzeba zrobić tak żeby było OK, wiadomo.

ALE JEŚLI MOŻECIE TO PŁYWAJCIE Z DZIEĆMI 1x tygodniu, 2x w tygodniu, 3x w tygodniu, a nawet codziennie 😀

A my będziemy na was czekali przez całe lato. Zapraszamy na wakacyjne kursy pływania dla niemowlaków!

Do zobaczenia na basenie!

Szymon i Norbert

szymon@uczymymiloscidowody.pl

norbert@uczymymiloscidowody.pl

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl