O nas

Norbert Lewandowski

Już od 20 lat uczę MIŁOŚCI DO WODY!

Jakie są tego efekty? Chyba nie najgorsze. Stworzyłem największą szkołę pływania w Polsce – Fregata Swimming, na swoim koncie mam także założenie sekcji pływackiej, której zawodnicy zdobywali medale Mistrzostw Polski, a także publikacje eksperckie w ogólnopolskiej prasie (m. in. magazyn „M jak Mama”). Swoją miłością do wody lubię się dzielić, dlatego realizuję różne projekty edukacyjne (np. „Mały Ratownik”, „Pływaj za grosik”).

Jako instruktor oswajania z wodą dzieci i niemowląt od lat propaguję pływanie maluszków, współtworząc program nauczania pływania niemowląt i małych dzieci pod hasłem „Uczymy miłości do wody”.
Ukończyłem pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, jestem nauczycielem WF, instruktorem pływania, ratownikiem WOPR, instruktorem oswajania z wodą dzieci i niemowląt z uprawnieniami międzynarodowymi. Współpracuję z najlepszymi ekspertami świata takimi jak Torill Hindmarch z Norwegii, Eva Kiedronova z Czech, czy Daniem Zylberberg z Francji. I nadal chce mi się uczyć! Dlatego uczestniczę w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach poświęconych tematyce nauczania pływania niemowląt i małych dzieci, trzymając rękę na pulsie w tej dziedzinie.

Generalnie nie mogę usiedzieć na miejscu – uwielbiam nurkować, biegać i generalnie uprawiać wszelkie formy aktywności fizycznej. Żyję z uśmiechem przyklejonym do twarzy i cieszę się, kiedy to udziela się innym dokoła 🙂

Szymon Siejkowski

Przez wiele lat szukałem pomysłu na siebie – zawsze chciałem robić coś ważnego. Dlatego studiowałem już niemal wszystko – od archeologii zaczynając, przez socjoterapię, promocję zdrowia, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, turystykę i rekreację aż po wychowanie fizyczne, które właśnie kończę.

Po wielu próbach, na basenie odnalazłem nareszcie to, co chciałbym pozostawić po sobie – pomagać dzieciom w nauce pływania i pokochaniu wody.

Z niemowlakami pracuję od 8 lat. Lubię uczyć i patrzeć jak dzieci robią postępy. To one w 100% weryfikują moją pracę i pokazują, czy to co robię jest OK. Uczą mnie więc jak mam je uczyć, żeby byłe jeszcze lepsze w tym w czym są już dobre.

Będąc związany z Fregatą Swimming czuję, że realizuję ważną misję. Jako współautor programu nauczania pływania niemowląt i małych dzieci pod hasłem „Uczymy miłości do wody”, mam poczucie, że rzeczywiście robię coś ważnego, a dzięki temu praca zamienia się w pasję.

Wolny czas spędzam w stajni, gram w tenisa z kumplami i pływam na żaglówkach. Lubię organizować sobie sam zagraniczne wycieczki. Mam żonę naukowca, dziecko w drodze, psa i kota. I coś mi mówi, że nie jest to moje ostatnie słowo 😉