Przeczytane, usłyszane Video

Oswajanie maluchów z wodą w Polsce wchodzi na wyższy poziom

Społeczność instruktorów, którzy prowadzą w Polsce fajne zajęcia dla niemowląt jest już całkiem spora. Cieszy nas, że podobnie jak w innych krajach, także u nas odchodzi się już od modelu zabawy z dzieckiem w wodzie, a idzie w kierunku uczenia go określonych umiejętności. I efekty tego widać.

W internecie pojawił się ostatnio ciekawy wywiad z Natalią Wielgus z krakowskiej szkoły FLOW, która podobnie jak my prowadzi zajęcia dla niemowląt. Całość można przeczytać TUTAJ i na pewno warto to zrobić 🙂

Dla nas też była to ciekawa lektura. Zwróciliśmy uwagę na kilka spraw, z którymi zdecydowanie trzeba się zgodzić. Po pierwsze, wygląda na to, że mimo iż dzieli nas kilkaset kilometrów (Poznań-Kraków), to wygląda na to, że mamy podobną filozofię prowadzenia zajęć, opartej na nauce dzieci miłości do wody 🙂 Bez tego ani rusz, nie mamy co do tego wątpliwości. Podobnie jak my instruktorzy FLOW podkreślają też uwagę na liczne korzyści płynące z wczesnego oswajania z wodą dzieci.

Z pewnością znaleźlibyśmy też pewnie jakieś różnice w prowadzeniu samych zajęć, ale zauważyliśmy (nie tylko na podstawie tego wywiadu), że generalnie w Polsce mamy do czynienia z bardzo fajnym i pozytywnym zjawiskiem. Mianowicie coraz więcej instruktorów nauki pływania niemowląt korzysta z możliwości szkoleń za granicą. Jako osoby, które także poszły tą drogą, musimy przyznać, że takie wyjazdy zawsze otwierają oczy i poszerzają horyzonty.

Dzięki temu jakość oswajania z wodą najmłodszych w naszym kraju idzie w górę. I efekty widać potem, np. na naszych zajęciach 🙂

Norbert i Szymon

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź