Przeczytane, usłyszane Rośniemy zdrowo

Poradnik dla rodziców już w druku!

Drukarnia pracuje już pełną parą! Poradnik „Uczymy miłości do wody” to efekt wielu lat naszej pracy i jesteśmy pewni, że nie poszła ona na marne. Już wkrótce sami się o tym przekonacie 🙂

Ileś lat w wstecz zadaliśmy sobie pytanie, czy da się lepiej pracować z niemowlakami w wodzie? Co możemy zrobić żeby wspierać rozwój maluszków, żeby skuteczniej uczyć je i zarazem lepiej bawić się z nimi w wodzie?

Wiedzieliśmy, że odpowiedzi nie znajdziemy tylko we własnej pracy i doświadczeniu, ale musimy poznać wszystkie modele uczenia małych dzieci, do których uda na się dotrzeć i wyciągnąć z nich to, co najlepsze.

Studiowaliśmy literaturę o rozwoju dzieci, opiece nad dziećmi i nauczaniu dzieci. Uprawialiśmy „turystykę edukacyjną” i odwiedzaliśmy innych instruktorów i szkoły pływania niemowląt w Polsce. Zaczęliśmy też szukać prekursorów pływania małych dzieci na świecie. Okazało się, że są to bardzo otwarci ludzie i chętnie zapraszali nas do siebie, żebyśmy mogli zobaczyć jak oni pracują i jak ewoluowały ich metody przez około 40 lat. Okazało się że w każdym miejscu z niemowlakami pracuje się trochę inaczej, korzysta się z innych pomocy, a programy mają różny cel. Jedni kładą nacisk na profilaktykę czy rehabilitację, inne mają uczyć pływania, a jeszcze inne uczą jak spędzać czas an zabawie w wodzie z dzieckiem.

Każda taka podróż i każdy kolejny przeczytany artykuł zmieniał coś w naszym myśleniu i zmieniał nasz sposób pracy. To wszystko pozwalało nam tworzyć i ciągle udoskonalać naszą metodę – metodę uczenia milości do wody. Dochodziły kolejne elementy układanki, które pozwoliły nam zminimalizować płacz i stres na zajęciach i skupić się dzięki temu na nauce realnych umiejętności i dopasowanych do wieku dzieci zabaw w wodzie.

Z czasem udało nam się też szkolić innych instruktorów, którzy zarażali swoich podopiecznych naszą metodą i filozofią postępowania z maluszkami w wodzie.
No i przyszedł czas, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podzielimy się naszą wiedzą np. w książce, żeby rodzice którzy nie mogą dotrzeć na nasze zajęcia też mogli uczyć miłości do wody swoje dzieci. Mieliśmy zebrane tak liczne doświadczenia i opracowania, że naturalną koleją rzeczy było zebranie tego wszystkiego w całość.

Naszym nadrzędnym celem było napisanie przystępnego poradnika, dzięki któremu nawet osoba, która nigdy nie uczyła się pływać, w zrozumie jak ma postępować, żeby efektywnie i bezpiecznie opiekować się dzieckiem w wodzie. A dlaczego to jest dla nas takie ważne? Bo jesteśmy przekonani (na 1000 procent!), że nie ma lepszego sposobu na aktywne spędzanie czasu z dziećmi niż w wodzie.

  • Bo to niezastąpiony sposób na wspieranie ich prawidłowego rozwoju.
  • Bo pływanie działa profilaktycznie przeciwko wielu niemowlęcym i dziecięcym dolegliwościom.
  • Bo widzimy, że dzieci które chodzą na basen dużo stabilniej się poruszają i mają większą kontrolę nad swoim ciałem.
  • Bo uważamy, że pływanie niesie dzieciom tyle korzyści, że każde polskie dziecko powinno obligatoryjnie chodzić raz w tygodniu na basen.

Wierzymy, że dzięki naszemu poradnikowi będziecie mogli sami pomóc dzieciom stawiać ich pierwsze wodne kroki. Książka już się drukuje, byliśmy w drukarni, widzieliśmy jak maszyny wypuszczają kolejne strony naszej wiedzy, która już niebawem trafi do Was.

Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszymy! I mamy nadzieję, że dzięki tej książce staniecie się najlepszymi instruktorami miłości do wody dla Waszych dzieci 🙂

Bądźcie czujni, niebawem podamy datę premiery!

Norbert i Szymon

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź